Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Karoliny, Kary 5 Sierpnia 2020, 23:55
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
12 Grudnia, 2019

Kępno: Malarska kartka z podróży

Wernisaż wystawy malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego pn. „Kartka z podróży”odbył się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.

Jak wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego Janina Gorzendowska, tematyczne wystawy twórczości członków stowarzyszenia to już tradycja. Zwykle odbywają się one dwa razy w roku. Artyści prezentują na nich swoje dzieła, których treść podporządkowana jest ustalonemu wcześniej tematowi.
- Dzisiejsza wystawa zatytułowana została „Kartka z podróży”. Może być to rozumiane w różny sposób. Podróż może być wędrówką fizyczną lub duchową. W tym przypadku jest to podróż do naszych wspomnień - do miejsc, które odwiedziliśmy, ludzi, których spotykaliśmy i do naszych przeżyć. Nasze odczucia przelane zostały na obraz - tłumaczy J. Gorzendowska.

~ bem

Więcej w nr 50 (1356) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!