Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Mai, Marcelego, Wadima 9 Kwietnia 2020, 21:05
Dziś 16°C
Jutro 12°C
Powiat
19 Marca, 2020

Kępno: Łóżko-fotele dla rodziców w kępińskim szpitalu

Dar Fundacji Ronalda McDonalda dla oddziałów pediatrycznych w szpitalach.

Łóżko dla rodzica przy łóżku dziecka w wielu szpitalach wciąż jest marzeniem. Brak przestrzeni to najczęstszy powód tego, że rodzice czują się jak goście. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, oddział dziecięcy szpitala w Kępnie otrzymał 10 wielofunkcyjnych łóżek oraz komplety pościeli od Fundacji Ronalda McDonalda. Zgodnie z misją Fundacji: „Aby rodzina mogła być razem” dar uzupełnia podstawowe wyposażenie oddziałów dziecięcych i służy rodzicom wspierającym dziecko w czasie pobytu w szpitalu.
W spotkaniu w kępińskim szpitalu, podczas którego oficjalnie poinformowano o otrzymanym przez szpital darze, udział wzięli: dyrekcja szpitala Beata Andrzejewska i Zbigniew Bera, donatorzy Fundacji Justyna i Przemysław Lisieccy, koordynator ds. operacyjnych Justyna Gasztych oraz kierownik restauracji McDonald’s w Krotoszynie, wcześniej również w Kępnie, Irena Maciejewska.

~ KR

Więcej w nr 12 (1369) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!