Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 19:09
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Kultura i oświata
4 Listopada, 2021

Kępno: Literackie spotkanie z „Moim Kępnem”

20 października br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie odbyło się spotkanie młodzieży z autorem nowo wydanej publikacji zatytułowanej „Moje Kępno” – Mirosławem Łapą. Inicjatorkami i organizatorkami spotkania były nauczyciel-bibliotekarz Danuta Wabnic oraz polonistka Grażyna Gatner.

Spotkanie w szkole zorganizowano w ramach wdrażanego w Zespole projektu pn.: „Wydawnictwa, które warto poznać”. Nietypowe spotkania uczniów z autorami wydawnictw lokalnych realizowane są pod hasłem „Literackie spotkania młodzieży z regionem”. Przedsięwzięcie funkcjonuje w szkole od dwóch lat. Do tej pory młodzi uczestniczyli w promocji tekstu Magdaleny Wieczorek „Snutka, czyli haft ludowy południowej Wielkopolski” oraz w spotkaniu ze Stanisławem Kowalskim, autorem „Dziejów Kępna. Od początku istnienia do 2015 r.”, które odbyło się w Książnicy Pedagogicznej w Kępnie.

~ Grażyna Gatner

Więcej w nr 43 (1452) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!