Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2020, 11:37
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
23 Marca, 2018

Kępno: Konkurs dla gimnazjalistów rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs skierowany do uczniów gimnazjum, a zorganizowany dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20. rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta.

9 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie podczas XIV Targów Edukacyjnych ogłoszone zostały wyniki I Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego pn. „Wolna i niepodległa”. Nim jednak wręczono nagrody i wyróżnienia dyrektor Bogumiła Drobina przypomniała zebranym gimnazjalistom kilka istotnych faktów związanych z tą - towarzyszącą targom - imprezą. Konkurs ogłoszony został dla uczczenia dwóch ważnych jubileuszy: stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20. rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta. Oferta skierowana została do uczniów gimnazjów, których zadaniem stało się odszukanie patriotycznego wiersza Herberta i wykonanie do niego oryginalnej ilustracji. Do konkursu nadesłano 23 prace, wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Mroczeniu, Opatowie, Bralina i Kępna. Prace wykonano różną techniką, ich autorzy wykazali się wielką pomysłowością i inwencją twórczą. Jury w składzie: dyrektor Bogumiła Drobina, Marzena Kalinowska, Małgorzata Lisiecka, Beata Wylęga-Grygierzec i Grażyna Gatner przyznało trzy miejsca:I - Aleksandrze Wodnik z Opatowa, II – Martynie Zawadzie z Mroczenia, III – Kacprowi Derdakowi z Opatowa.
Jury postanowiło również wyróżnić: Darię Dinant z Kępna oraz Wiktorię Skrobańską, Julię Michalską i Julię Stasiowską z Mroczenia. Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w konkursie zarówno gimnazjalistom jak i ich nauczycielom.

~ Grażyna Gatner

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!