Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 01:14
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kępno
5 Grudnia, 2019

Kępno: Kolejne zmiany w zbiórce odpadów komunalnych

XIV sesja Rady Miejskiej w Kępnie.

28 listopada br. odbyła się XIV sesja Rady Miejskiej w Kępnie. Większość uchwał w zaplanowanym porządku obrad dotyczyła udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kępińskiego oraz gospodarowania odpadami na terenie miasta i gminy Kępno. Wszystkie uchwały zostały przyjęte.
Podczas posiedzenia radni zdecydowali, że w ramach pomocy finansowej dla Powiatu Kępińskiego Gmina Kępno przekaże kwotę 28.262,00 zł na zakup ambulansu sanitarnego typu P dla potrzeb medycznych świadczonych przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie. - W związku z ostatnią sesją Rady Powiatu toczy się wiele dyskusji na temat wydatków starostwa. Myślę, że to nie jest miejsce, aby komentować decyzje podejmowane przez niezależny organ samorządowy, natomiast my, radni Rady Miejskiej w Kępnie, troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, przede wszystkim naszej gminy, ale też gmin ościennych, dlatego przyjmiemy taką uchwałę. Myślę jednak, że warto poprosić starostę o precyzyjne, jednoznaczne informacje, czy i jaką kwotą starostwo będzie finansowało zakup tej karetki, a także czy wszystkie gminy powiatu kępińskiego przystąpią do współfinansowania tego celu – podkreślił przewodniczący Rady Miejskiej w Kępnie Andrzej Stachowiak.

~ KR

Więcej w nr 49 (1355) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!