Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 17:53
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Powiat
7 Stycznia, 2021

Kępno: Kocyk dla każdego maleństwa

Nowy program na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w kępińskim szpitalu.

„Kocyk dla każdego maleństwa” – to projekt, który w ostatni dzień 2020 roku zainaugurowano w kępińskim szpitalu. Akcja, którą przygotowała europoseł Andżelika Możdżanowska, wpisuje się w proces zmian, jakie przeprowadzane będą na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Kępnie. W pierwszym półroczu 2021 roku oddział zostanie wyremontowany. Rozbudowany będzie także Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Szacowany koszt inwestycji wynosi 10,5 milionów złotych. Wyposażenie oddziałów pochłonie z kolei 1,5 miliona złotych.
Akcja „Kocyk dla każdego maleństwa” obejmuje prezenty w postaci bawełnianych kocyków dla każdego noworodka. W ramach porozumienia podpisanego z europoseł A. Możdżanowską, szpital otrzymał 1000 kocyków z naturalnej, polskiej, bawełnianej przędzy, delikatnej dla skóry noworodka. Każda mama, która zdecyduje, że wyjątkowy akt narodzin odbędzie się w kępińskim szpitalu, otrzyma symboliczny upominek dla swojej pociechy.

~ KR

Więcej w nr 1 (1410) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!