Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 09:12
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kępno
16 Października, 2019

Kępno: Kępno otrzyma 15 tysięcy euro na instalację hotspotów

Na liście 3.400 europejskich gmin, które uzyskały wsparcie w ramach programu „WiFi4EU”, znalazło się 181 polskich samorządów.

Komisja Europejska ogłosiła wyniki ostatniego naboru wniosków w ramach programu „WiFi4EU”, przewidującego dotacje dla gmin na zakup sprzętu i instalację hotspotów. Na liście 3.400 europejskich gmin, które uzyskały wsparcie w ramach programu, znalazło się 181 polskich samorządów – w tym Kępno.
Bon o wartości 15 tysięcy euro gmina przeznaczy na instalację hotspotów. Darmowy, bezprzewodowy internet ma być dostępny w miejscach najliczniej odwiedzanych przez mieszkańców.
Zgodnie z założeniami programu, sieć Wi-Fi powinna być w stanie zapewnić użytkownikom usługi wysokiej jakości. Środki z programu przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów sprzętu i instalacji, czyli uruchomienie punktów dostępu do internetu. Z kolei samorządy pokrywają koszty utworzenia sieci, podłączenia do internetu oraz utrzymania sprzętu w dobrym stanie przez co najmniej 3 lata.
Inicjatywa „WiFi4EU” kierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego i ma na celu zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu w przestrzeni publicznej. Chodzi o miejsca, takie jak: parki, place, biblioteki itp. Dostęp realizowany będzie za pośrednictwem tzw. hotspotów WiFi, które mogą być uruchomione przez gminy, stowarzyszenia gmin i miasta na prawie powiatu w ramach dofinansowania zapewnionego przez program.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!