Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:33
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kępno
8 Lutego, 2018

Kępno: Kępińscy radni obradowali

L sesja Rady Miejskiej w Kępnie.

25 stycznia br. odbyła się L sesja Rady Miejskiej w Kępnie. Sesję rozpoczęto wspomnieniem zmarłego Jerzego Wojciechowskiego, wieloletniego dyrektora Muzeum Ziemi Kępińskiej oraz minutą ciszy dla uczczenia jego pamięci.
Radni przyjęli wszystkie przygotowane pod głosowanie uchwały, m.in. w sprawie zmian w budżecie gminy na 2018 r. i Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Kępno na lata 2018-2041. Zwiększono przychody i wydatki z tytułu uzyskania dofinansowania dwóch projektów. W planie finansowym dochodów zwiększono o blisko 1.500.000 zł pulę przeznaczoną na pierwszy etap remontu ul. Ruchu Oporu. Z kolei prawie 600.000 zł przekazano na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Świbie i budowę oddziałów przedszkolnych przy tej placówce. Zmniejszono natomiast wydatki przeznaczone wcześniej na pomoc dla powiatu kępińskiego na realizację remontu ul. Dworcowej, ponieważ powiat nie otrzymał dotacji do tego projektu i wycofał się z jego realizacji. Zaplanowaną na ten cel kwotę w wysokości 150.000 zł rozdysponowano na 4 zadania: po 20.000 zł przeznaczono jako wkład własny na trzy projekty: zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Mikorzynie, remont i doposażenie świetlicy w Mechnicach oraz remont świetlicy wiejskiej w Domaninie. Natomiast 90.000 zł zapisano na remont szatni sportowych w Świbie.
Podczas obrad radni zdecydowali też o: ustaleniu regulaminu korzystania z lodowiska w Kępnie, określeniu kryteriów postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas I szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Kępno, ustaleniu trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli oraz dla innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie gminy Kępno, a także – w związku z likwidacją KOSiR – podjęciu uchwały dotyczącej formalnych zmian regulaminów i zakresu upoważnień dla burmistrza w sprawie m.in. określania cen i opłat za korzystanie obiektów sportowych.
Podjęto też decyzje w sprawie nadania nowych nazw ulic w Mianowicach: „ul. Jesionowa” i „ul. Kasztanowa” oraz w Kępnie: „ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!