Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:38
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
8 Lutego, 2018

Kępno: Jedyny taki bal...

W ostatnią sobotę stycznia, 27.01.2018 r. młodzież technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 miała okazję przeżyć swój bal studniówkowy.

Impreza odbyła się w restauracji Zajazd Wielkopoolski w miejscowości Siemianice. W uroczystości brali udział uczniowie technikum wraz ze swoimi wychowawcami: Technikum Architektury Krajobrazu z Marzeną Kalinowską, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Beatą Pietras, Technikum Organizacji Reklamy oraz Technikum Handlowego z Karoliną Michalską i Technikum Ekonomiczne z Urszulą Jóźwik. Podczas uropczystości towarzyszyli nam ci, którzy przez 4 lata nauki obdarzyli nas nie tylko cenną wiedzą, ale także zrozumieniem i pomocną dłonią w każdej sytuacji - mowa, oczywiście, o gronie pedagogicznym i dyrekcji naszej szkoły. Obecni byli także ci, którzy nie tylko podczas nauki w technikum, ale przez całe nasze życie pomagali nam pokonywać każdą przeszkodę i wspierają w dążeniu do zdobywania wykształcenia - nasi rodzice.
Bal rozpoczęliśmy częścią artystyczną, którą poprowadzili maturzyści - Bernadetta Zajączkowska z klasy IV TG oraz Marcin Giel z klasy IV TE. Podczas oficjalnej części powitaliśmy przybyłych gości. Oddaliśmy głos dyrektor szkoły Bogumile Drobinie oraz przewodniczącej Rady Rodziców - Magdalenie Woch. W bardziej humorystycznej części, otwierającej studniówkę, odbyła się przygotowana przez nas gala rozdania Żelaznych Kwalfikatorów, podczas której wręczyliśmy statuetki dyrekcji w różnych kategoriach, które do nich dopasowaliśmy i które naszym zdaniem oddawały, w czym są najlepsi i co wyróżnia ich szczególnie, że możemy nazwać te cechy wzorem do naśladowania. W kolejnym etapie części artystycznej, zgodnie z tradycją, odtańczylismy poloneza w eleganckich kreacjach. Podczas imprezy wszyscy uczniowie oraz zgromadzeni goście bawili się przy różnorodnej muzyce, a w przerwach posilali się posiłkami, które zapewniła nam restauracja. Studniówkowy bal można oddać słowami „Jest taka noc styczniowa, jest taki bal jedyny, gdzie oczy świecą, jak gwiazdy, u każdego młodzieńca i każdej dziewczyny”. Nasze przyjęcie zapewne było ogromnym i ważnym przeżyciem dla każdego maturzysty, bo teraz już wiemy, że jest tylko jedna taka noc w życiu, która ma tak niezwykły i nietuzinkowy charakter. W pamięci każdego z nas na zawsze bal pozostanie jako niezwykłe i wspaniale przeżycie. Teraz jednak musimy skupić się na pogłębianiu wiedzy i intensywnej pracy, by zaowocowała podczas matury, do której pozostało tak naprawdę niewiele czasu. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby ta noc była po prostu wyjątkowa i aby wszystko wypadło jak najlepiej. Bal pozostał miłym elementem przeszłości, który w naszych sercach będzie nam towarzyszył na długie, długie lata. Teraz zabieramy się do intensywnej pracy, by matura była równie owocna jak zabawa styczniowej magicznej nocy.

~ Bernadetta Zajączkowska

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!