Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 2 Kwietnia 2020, 02:43
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Historia
11 Maja, 2018

Kępno: Finał konkursu historycznego Patria Nostra

Uczniowie klasy maturalnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnej nr 1 w Kępnie uczestniczyli w Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu „Patria Nostra”, który odbył się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

24.04.2018 r. uczniowie klasy IVTI - Zuzanna Jeziorna, Maciej Szczęsny i Wojciech Wielgus uczestniczyli w Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu „Patria Nostra”, który odbył się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konkursu było propagowanie historii Polski krzewienie wartości i postaw patriotycznych oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu 30-sekundowej animacji komputerowej, dotyczącej najważniejszych wydarzeń z historii Polski, wybranych losowo przez komputer. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnej nr 1 w Kępnie zdobyli wyróżnienie, a ich praca „Stanisław Skarżyński – przelot nad Atlantykiem” będzie emitowana w 2018 r. na telebimach w największych miastach Polski. Opiekunem grupy była nauczycielka historii Beata Wylęga-Grygierzec. W Gali Finałowej uczestniczyli senatorowie Robert Gaweł, Łukasz Mikołajczyk, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, wielkopolski kurator oświaty - Elżbieta Leszczyńska oraz wiele osób ze świata kultury i polityki. Młodzieży gratulujemy i życzymy sukcesów na maturze.

B.G.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!