Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donata, Gizeli, Łukasza 17 Lutego 2020, 17:08
Dziś 12°C
Jutro 7°C
Kultura i oświata
22 Lutego, 2018

Kępno: Ferie z KOK

W ramach „Zimowej Akademii KOK” prowadzone są różnorodne zajęcia adresowane do młodych mieszkańców gminy.

Tegoroczne ferie zimowe z Kępińskim Ośrodkiem Kultury zainaugurowały otwarte zajęcia taneczne prowadzone przez Pawła Wielgosza w sali na dworcu PKP. W wydarzeniu wzięły udział grupy o różnym stopniu zaawansowania umiejętności tanecznych. Odbyły się również warsztaty promujące zdrowy styl życia: „Ruch to zdrowie” oraz „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy”.
- Postanowiliśmy też przeprowadzić pewien eksperyment, zapraszając dzieci na prowadzone przez panią Ewę Kotowską zajęcia szydełkowania i dziergania - relacjonuje dyrektor KOK Anna Niesobska. - Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy – zarówno dziewczynki, jak i chłopcy - pytali już o możliwość utworzenia stałej grupy robótek ręcznych. Uważam, że to sukces i dowód na to, że należy być kreatywnym i proponować różnorodne formy zajęć, które mogłyby odciągnąć dzieci od komputerów – zaznacza. - To ważne, ponieważ w tym momencie uzależnienie młodego pokolenia od telefonów i internetu stanowi już problem, a dzieci często nie potrafią ze sobą rozmawiać.
Kolejną propozycją spędzenia wolnego czasu podczas zimowych wakacji były warsztaty plastyczne tworzenia plakatu, które poprowadziła Anna Juszczak. Młodzi plastycy przygotowywali różnymi technikami prace pod hasłem „Dbamy o środowisko”. Kolorowe brystole, skrawki papieru, wycinki z gazet wypełniały całą salę widowiskową KOK.
Uczestnicy „Zimowej Akademii KOK” mogli rozwijać się plastycznie również pod okiem Henryka Bajora, który zabrał ich na edukacyjny spacer po Kępnie. Przewodnik zwracał uwagę na architekturę miasta, a po spacerze wszyscy przystąpili do rysowania tego, co najbardziej zapadło im w pamięci.
Jedną z przygotowanych atrakcji, tym razem dla troszkę „większych dzieci”, był koncert wrocławskiego zespołu „Prawda”. Ze sceny w Caffe & Pub Gramophone popłynęły dźwięki punku, folku, ciężkiego rocka, ostrych gitarowych brzmień, a nawet ska i reggae.
Pierwszy tydzień ferii zakończyło przedstawienie kukiełkowe Teatru „Złota Kaczka” pt. „Kwiat paproci” na podstawie bajki Ignacego Kraszewskiego. Wydarzenie dopełniły warsztaty kukiełkowe, podczas których dzieci wcielały się w role, tworzyły etiudy i odgrywały scenki. Zabawy było co niemiara, a uśmiechy nie schodziły z twarzy.
Przez całe ferie najmłodsi zapraszani są również na filmy wyświetlane w kinie „Sokolnia”.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!