Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:16
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
12 Października, 2018

Kępno: Dziś frajda, za parę lat – świetna praca

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie założyła Lokalny Klub Kodowania.

Teraz są jeszcze w podstawówce, ale już za 10 - 15 lat mogą zarabiać więcej niż prawnicy czy lekarze. Mowa o młodych mieszkańcach Kępna, dla których w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie zorganizowano zajęcia z programowania.
Biblioteka zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty z wykorzystaniem robotów. Obecnie do dyspozycji podczas zajęć jest 5 robotów Finch. Zajęcia odbywają się w środy i czwartki w godz. 12.35 – 14.00. Prowadzi je Damian Wabnic, uczeń technikum informatycznego z ZSP nr 1 w Kępnie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prowadzone są wcześniejsze zapisy dzieci na wybrane terminy
Według raportu firmy doradczej Sedlak & Sedlak, która bada zarobki w branży IT w Polsce, programista może zarobić nawet 13,5 tysiąca złotych. Wysoka pensja to jednak nie jedyna korzyść z umiejętności kodowania. Ludziom, którzy potrafią programować, łatwiej w pełni korzystać z nowych technologii, nauka programowania wzmacnia też ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia.
Kępno jest jedną ze 180 miejscowości w Polsce, w której działa Lokalny Klub Kodowania. To rezultat programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
- Jeżeli państwa dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem i chcecie, żeby ten czas był spędzany pożytecznie, zapiszcie dziecko do Klubu Kodowania w naszej bibliotece – zachęcają pracownicy PBP.

Więcej informacji o zajęciach
w Lokalnym Klubie Kodowania
znaleźć można na stronie internetowej:
www.bibliotekakepno.pl

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!