Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:34
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kępno
10 Listopada, 2017

Kępno: Dzieci uczyły się pływać

Na terenie gminy Kępno realizowany był program „Umiem pływać”.

Od października do listopada br. na terenie gminy Kępno realizowany był program „Umiem pływać”. To program współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskie Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Poznaniu w partnerstwie z Gminą Kępno.
Program był kierowany do dzieci – uczniów klas I – III szkół podstawowych - bez selekcjonowania na mniej lub bardziej sprawnych czy uzdolnionych ruchowo uczniów. – W tym roku szkolnym w zajęciach na pływalni (10 wyjazdów, po 1,5 h na pływalni) brało udział 90 dzieci z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Kępno, tj. Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie, Szkoły Podstawowej w Kierznie, Świbie, Olszowie i Krążkowach. Chcemy jak najlepiej przygotować się do prowadzenia takich samych zajęć, gdy będzie otwarta już nasza kryta pływalnia – podkreślił burmistrz Piotr Psikus. Zajęcia odbywały się na krytej pływalni „Oceanic” w Ostrzeszowie i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów pływania.
Głównym celem projektu jest opanowanie przez uczestników podstawowych umiejętności w zakresie pływania, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej, zapoznanie uczniów z niebezpieczeństwami podczas kąpieli, popularyzacja pływania jako formy rekreacji ruchowej i kształtowanie pozytywnych cech osobowości, jak: odwaga, zdyscyplinowanie oraz systematyczność.
W ostatnim semestrze roku szkolnego 2016/2017 w programie wzięło udział 45 dzieci z trzech szkół z terenu gminy Kępno: ze Szkoły Podstawowej w Mikorzynie, Myjomicach i Hanulinie. W sumie więc w całym 2017 roku z programu skorzystało 135 dzieci.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!