Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 18:43
Dziś 10°C
Jutro 14°C
Kępno
23 Września, 2020

Kępno: Burmistrz nie jest już szefem „Porozumienia”

15 września w Kępnie odbył się Zjazd Okręgowy Okręgu Kalisko-Leszczyńskiego partii „Porozumienie” Jarosława Gowina, na którym zostały wybrane władze partii w okręgu, a przewodniczącym został Piotr Psikus, który tydzień później rezygnuje z tego stanowiska.

Tydzień temu burmistrz Kępna Piotr Psikus został wybrany prezesem okręgu kalisko-leszczyńskiego partii Jarosława Gowina „Porozumienie”. Jego zastępcami zostali Adam Pawlicki (burmistrz Jarocina) i Szymon Furman (kaliszanin, przedsiębiorca, delegat na Kongres Krajowy partii). Do lokalnego Zarządu partii weszli jeszcze: Radosław Pieles (prezes kępińskiej spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznego), który został wybrany sekretarzem, Monika Tracz (pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie) - skarbnikiem, a Witosław Gibasiewicz (radny województwa wielkopolskiego, prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu) - członkiem Zarządu. Na zebraniu zostali wybrani również delegaci na Kongres Krajowy w liczbie 41 osób.
Podczas kępińskiego zjazdu została podjęta uchwała o rekomendowaniu prezesa „Porozumienia” Jarosława Gowina do powrotu na kluczowe stanowisko w rządzie. W uchwale zawarty został również punkt o podkreśleniu ważnej roli, jaką powinien odegrać #NajlepszyPlanDlaMłodych w tworzeniu kolejnych reform obozu Zjednoczonej Prawicy.
Równo tydzień po wyborach nagle P. Psikus rezygnuje z funkcji przewodniczącego partii, wydając lakoniczne oświadczenie.

m

Więcej w nr 39 (1396) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!