Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 19:28
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Powiat
31 Lipca, 2019

Kępno: Badanie cukrzycy z dna oka


Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie podpisał z Fundacją Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka21” umowę o współpracy przy realizacji projektu współfinansowanego z funduszy unijnych pt. „Program Profilaktyki Retinopatii Cukrzycowej w Województwie Wielkopolskim”. Porady realizowane będą w szpitalnej Poradni Diabetologicznej.

Głównym celem podpisanej umowy na realizację programu jest: wzrost wykrywalności retinopatii cukrzycowej u osób chorych na cukrzycę na terenie województwa wielkopolskiego o około 10% w ciągu 3 lat realizacji programu. Program obejmuje wykorzystanie sztucznej inteligencji do badania zdjęć dna oka i diagnozowania nieprawidłowości.
- W ramach nawiązanej współpracy pomiędzy Fundacją, a Szpitalem na terenie Poradni Diabetologicznej od października 2019 r. do 31.12.2020 r. pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z darmowego, nowoczesnego, wygodnego i szybkiego badania pod kątem wykrycia zmian wskazujących na retinopatię cukrzycową – mówi Marian Olejniczak dyrektor szpitala. Umowę w imieniu fundacji podpisał jej prezes prof. dr hab. med. Andrzej Grzybowski.

~ Oprac. m

Więcej w nr 31 (1337) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!