Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 11:14
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
2 Maja, 2019

Kępno: Absolwenci odebrali świadectwa

W piątek, 26 kwietnia br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Liceum nr II i Technikum nr 1.

Piątkową uroczystość rozpoczęła dyrektor ZSP nr 1 Bogumiła Drobina, która powitała absolwentów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Wśród gości znaleźli się między innymi: starosta kępiński Robert Kieruzal, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Andrzej Jóźwik, ksiądz proboszcz Jerzy Palpuchowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Magdaleną Woch na czele.
- Dzisiejsza uroczystość ma szczególny charakter ze względu na sytuację, w której znalazła się polska oświata. W ostatnich tygodniach towarzyszyła nam wszystkim niepewność, obawy związane z klasyfikacją i organizacją egzaminów maturalnych. W tych dniach zarówno uczniowie, jak i rodzice okazywali nam zrozumienie, ale równocześnie ufali, że klasyfikacja i egzaminy przebiegną bez zakłóceń. I tak się stało – powiedziała dyrektor. - 16 kwietnia odbyło się posiedzenie rady pedagogicznej klasyfikacyjnej, podczas którego podjęto uchwałę o ukończeniu szkoły przez 190 uczniów, co stanowi 96,4% ogółu uczniów klas programowo najwyższych – poinformowała. - Chciałabym z tego miejsca podziękować gronu pedagogicznemu, które swoją postawą kolejny raz wzmocniło poczucie, że najważniejszym priorytetem dla nas jest dobro ucznia.
Świadectwa ukończenia szkoły odebrało 56 na 58 uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego nr II . Wszyscy przystąpią do egzaminu dojrzałości. Na ogólną liczbę 139 uczniów Technikum nr 1 świadectwo odebrało 134. Gotowość przystąpienia do egzaminów maturalnych zadeklarowało 128 osób.
Dyrektor zwróciła się też do absolwentów: - Za dziesięć dni będziecie w skupieniu analizować arkusz maturalny z języka polskiego. Poczujecie wagę tego wydarzenia, egzaminu dojrzałości, który będzie poważnym sprawdzianem nie tylko waszej wiedzy, ale także odporności i wewnętrznej siły – mówiła B. Drobina. - Żegnając się z wami, życzę abyście znaleźli własną drogę do szczęścia i byście odważnie krocząc tą drogą osiągnęli to, co sami sobie postawicie za cel i poczytacie za sukces.
Starosta R. Kieruzal podkreślał dumę i radość ze zmian, jakie nastąpiły w szkole, której sam jest absolwentem. – To moja szkoła. Miałem przyjemność się w niej uczyć i zaszczyt reprezentować tę szkołę – zaznaczył włodarz powiatu, kierując swe słowa do zgromadzonej młodzieży: - Dzisiaj otrzymacie upragnione świadectwa, kończąc pewien etap życia. Przez te lata nauki przeszliście ciekawą i długą drogę. To w murach tej szkoły krystalizowały się wasze poglądy, zainteresowania, a dzisiejsze marzenia, decyzje o wyborze kariery zawodowej z każdym dniem szkolnego życia przybierały realny kształt. Wierzę, iż wiedza i doświadczenie zebrane w tej szkole pozwoli wam wyznaczone cele osiągać bez żadnych problemów.
Podczas uroczystości podsumowano osiągnięcia tegorocznych absolwentów, ich wyniki w nauce i na wielu innych dydaktyczno-wychowawczych płaszczyznach. Wręczono absolwentom świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzicom listy gratulacyjne.

~ bem

Więcej w nr 18 (1324) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!