Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 10:43
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
6 Czerwca, 2019

Kępno: 25 maja świętowali 25 lat po maturze

W sobotę, 25 maja br., dawni uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie spotkali sie na nietypowym zjeździe absolwentów. Los tak chciał, że 25 świętowali 25 lat po maturze.

W mojej domowej biblioteczce znaczące miejsce zajmuje maleńka książeczka o znamiennym tytule „Mały skarbczyk porad życiowych”. Jest to swoisty zbiór pomysłów na radość. Dzieliłem się nimi – pisze we „Wstępie” amerykański pisarz H. Jackson Brown Jr. – z moim synem Adamem. Mam nadzieję, że niektóre zechcecie wypróbować. To właśnie tam wśród filozoficznych, dyskursywnych i pompatycznych porad typu: Bądź odważny. A jeżeli nie jesteś, udawaj, że jesteś. Nikt nie zauważy różnicy, Dawaj innym drugą szansę, ale nie trzecią, Módl się nie o rzeczy, ale o mądrość i odwagę odnalazłam prostą receptę na radość, która brzmi: Bierz udział w zjazdach absolwentów. Właśnie ta myśl przypadła mi szczególnie do serca. I jak się okazuje, absolwentom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie również.
Zjazd, który odbył się 25 maja br. nazwać można nietypowym z kilku powodów. Po pierwsze, zgromadził rocznik, dla którego 2019 rok okazuje się srebrnym jubileuszem. Po drugie, 25 lat po maturze spotkali się przedstawiciele trzech klas: Liceum Wiejskiego, Technikum Mechanicznego i Liceum Ekonomicznego. Wreszcie wyróżniał się oryginalną organizacją. Spotkanie rozpoczęto bowiem w kępińskim Kinie „Sokolnia”, które już od dawna znane jest w naszym mieście z nietypowych przedsięwzięć. Tym razem Grzegorz Leks – kierownik Kina „Sokolnia” oraz absolwent ZSP nr 1 w Kępnie – zaprosił swoich rówieśników na filmowe wydarzenie.

~ Grażyna Gatner

Więcej w nr 23 (1329) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!