Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2021, 23:27
Dziś -13°C
Jutro -8°C
Baranów
28 Marca, 2019

Joanka: W Joance powstał nowy Dom Ludowy

Budowa nowego Domu Ludowego w Joance została zrealizowana w całości ze środków własnych gminy Baranów i kosztowała ponad 1.860.000 zł.

W piątek, 22 marca br., oficjalnie otwarto nowy Dom Ludowy w Joance. Stary budynek został prawie w całości rozebrany. Prawie, ponieważ zostawiono tylko zbudowane w 2015 r. toalety i to do nich dobudowano resztę, liczącego niespełna 300 m2, domu ludowego. Nowy budynek to w większości sala bankietowa o powierzchni 106 m2 oraz pomieszczenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Joance, w tym garaż i gabinet prezesa. Ponadto obiekt zawiera wszystko, co potrzebne do funkcjonowania domu ludowego – w pełni wyposażoną kuchnię, toalety, zmywalnie, magazyny i kotłownię. - Muszę powiedzieć, że to jest zawsze najradośniejsza chwila dla włodarza gminy, bo coś się zbudowało, coś się zakończyło i jesteśmy tutaj dzisiaj razem, żeby otworzyć ten dom ludowy. Mamy jeszcze do zagospodarowania plac wokół budynku, ale z tym czekamy na ładną wiosnę. Będziemy starali się zagospodarować ten teren w jak najlepszy sposób, aby każdy znalazł tutaj coś dla siebie – zarówno dzieci, jak też osoby w średnim wieku i seniorzy – mówiła wójt gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek.

~ UG Baranów

Więcej w nr 13 (1319) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!