Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donaty, Olechny, Kajetana 8 Sierpnia 2022, 08:43
Dziś 14°C
Jutro 22°C
Baranów
27 Października, 2017

Grębanin: Świętowały brylantowy jubileusz

Jubileusz 75-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Grębaninie.

Każdy jubileusz jest ważnym świętem i wydarzeniem, okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć i wyznaczenia nowych celów. Skłania również do refleksji, wspomnień i przemyśleń. Działalność Kół Gospodyń Wiejskich na przestrzeni dziesięcioleci wywarła istotny wpływ na obraz polskiej wsi i jej mieszkańców. W trudnych dla społeczności rolniczej chwilach były jedyną ostoją folkloru ludowego i tradycji, ożywiającą życie kulturalne wsi.
Obchody brylantowego jubileuszu 75-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Grębaninie, które odbyły się 14 października br., rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Grębaninie, odprawioną przez proboszcza ks. kanonika Stanisława Borowickiego.
Następnie uczestnicy tego wydarzenia przeszli do Domu Ludowego w Grębaninie, gdzie odbyła się dalsza część wspaniałej uroczystości, która zgromadziła wszystkie członkinie KGW z rodzinami oraz grono zacnych, zaproszonych gości – łącznie ponad 130 osób. W tak wzniosłej uroczystości uczestniczyli: przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Baliński, członek Zarządu Powiatu Michał Błażejewski, kierownik ARiMR Kępno Marek Potarzycki, członkinie sąsiednich KGW, radni gminy Baranów wraz z przewodniczącym Marianem Kremerem, sołtys Grębanina Teresa Zawada wraz z Radą Sołecką, Uczniowski Klub Sportowy „KAMYK”, przedstawiciele OSP Grębanin oraz delegacja harcerzy. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca KGW Teresa Jerzyk, która powitała wszystkich przybyłych. Następnie odbyła się część artystyczna. Przedstawienie wykonały utalentowane dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grębaninie.

~ Oprac. KR

Cały artykuł dostępny jest w nr 43 (1247) "Tygodnika Kępińskiego".

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!