Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 09:01
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
13 Marca, 2019

Drożki: Zostań bohaterem nauki

III edycja programu „Być jak Ignacy. Zostań bohaterem nauki” realizowana w Szkole Podstawowej w Drożkach.

Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Drożkach, w ramach zajęć kółka przyrodniczego, chcąc zgłębiać tajniki wiedzy matematyczno-przyrodniczej, wykorzystując przy tym nowoczesną technologię, przystąpili do ogólnopolskiego projektu pn. „Być jak Ignacy. Zostań bohaterem nauki.”
Od stycznia br. grupa uczniów realizuje zadania projektu. To już trzecia edycja programu, która zabiera ich w niezwykłą podróż z wybitnymi, polskimi naukowcami. Pierwszym z nich jest Jan Szczepanik – wynalazca nazywany „polskim Edisonem”, autor kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków. Drugi to Kazimierz Funk – wybitny badacz i twórca nauki o witaminach. Kolejnym jest Marian Rejewski – kryptolog, który złamał kod Enigmy. Ostatni to Henryk Manguski – polski inżynier, który przyczynił się do powstania krótkofalówki. Każdemu z naukowców poświęcony jest jeden blok tematyczny.

~ Adrianna Miś

Więcej w nr 10 (1316) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!