Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eweliny, Jana, Pawła 26 Maja 2020, 09:44
Dziś 11°C
Jutro 17°C
Kultura i oświata
6 Lutego, 2019

Drożki: Wizyta ministra w Szkole Podstawowej w Drożkach

W styczniu br. w Szkole Podstawowej w Drożkach miała miejsce wizyta Andrzeja Dery – sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Minister przyjechał do szkoły, by przekazać biało-czerwoną flagę z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i spotkać się z uczniami.

Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w Urzędzie Gminy Rychtal, gdzie Andrzej Dera spotkał się z wójtem Adamem Staszczykiem. Następnie minister udał się do Szkoły Podstawowej w Drożkach. Został tam uroczyście powitany przez dyrektor Grażynę Adamską, nauczycieli i uczniów szkoły. Ważnym punktem wizyty okazało się spotkanie z uczniami klas I-III. Społeczność szkolną oraz gościa zachwyciło przedstawienie przygotowane na motywach „Opowieści wigilijnej” przez Izabelę Usarek oraz uczniów klasy VI. Młodzi aktorzy przekonująco odegrali swoje role, m.in. dzięki pomysłowej charakteryzacji i kostiumom. Przedstawienie zawierało także humorystyczne odniesienia do współczesności, co spodobało się publiczności.
A. Dera odwiedził też oddział przedszkolny i przeczytał dzieciom baśń pt. „Brzydkie kaczątko”. Przedszkolaki słuchały baśni, czytanej przez wyjątkowego gościa, z zapartym tchem.

~ Aleksandra Cegła

Więcej w nr 6 (1312) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!