Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2020, 08:22
Dziś 11°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
4 Lutego, 2019

Drożki: Szkolne kolędowanie

W czwartek, 10 stycznia br., w Szkole Podstawowej w Drożkach odbył się już po raz drugi Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

Koncert kolęd stał się w szkole nową tradycją. W pierwszej części konkursu zaprezentowali się uczniowie klas I-III, natomiast w drugiej części można było usłyszeć występy uczniów klas IV-VIII. Poza solistami pojawiły się duety oraz zespoły. Prócz tradycyjnych kolęd, takich jak: „Przybieżeli do Betlejem” czy „Lulajże Jezuniu”, w repertuarze młodych artystów pojawiły się piosenki o tematyce świątecznej, m.in. „Podarunki z nieba” i „Nie miały aniołki”. Wszyscy wykonawcy pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, a nad przebiegiem konkursu czuwała nauczycielka muzyki. Występy uczestników oceniało jury w składzie: dyrektor SP w Drożkach Grażyna Adamska, wieloletnia wokalistka występująca na licznych scenach w Polsce i za granicą Krystyna Lewińska oraz proboszcz parafii w Nowej Wsi Książęcej ks. Daniel Wawrzyniak. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów wokalnych i nie tylko.

~ Katarzyna Bonio

LISTA LAUREATÓW KONKURSU
Kategoria klas I-III:
1. Paulina Butzek
2. Aurelia Kulesza
3. Zespół: Adrianna Michalska, Anna Balcer, Marta Rogowska i Klementyna Tabaczuk
Kategoria klas IV-VIII:
1. Wiktoria Gniłka
2. Wiktoria Ferdynus
3. ex aequo: Nikola Kozak i Daria Kozak
Wyróżnienia:
Weronika Topoła,
duet Anna Pochodzała i Daria Kozak

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!