Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Pankracego, Renaty, Ryszarda 4 Kwietnia 2020, 06:52
Dziś 7°C
Jutro 8°C
Rychtal
15 Stycznia, 2020

Drożki: Prezydent z wizytą w Drożkach

Wizyta prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Drożkach miała związek z upamiętnieniem 100-lecia powrotu Ziemi Rychtalskiej do Macierzy.

13 stycznia br. to niezwykle ważny dzień dla mieszkańców Ziemi Rychtalskiej, a w szczególności Drożek. Powodem tego jest wizyta prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji 100-lecia powrotu Ziemi Rychtalskiej do Macierzy.
O to, aby poniedziałkowe wydarzenie dopięte było na ostatni guzik, zadbali: wójt gminy Rychtal Adam Staszczyk, proboszcz parafii pw. św. Jana Nepomucena w Drożkach Daniel Wawrzyniak i dyrektor Szkoły Podstawowej w Drożkach Grażyna Adamska. W spotkaniu z prezydentem, oprócz tłumnie zebranych mieszkańców, uczestniczyli: sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Andrzej Dera, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, sekretarz stanu w kancelarii prezesa Rady Ministrów Jan Dziedziczak, senatorowie i posłowie, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych z terenu powiatu kępińskiego, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Rychtal, duchowni, a także rodzina Seweryna Szulca.

~ KR

Więcej w nr 3 (1360) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!