Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 23:10
Dziś 2°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
24 Kwietnia, 2019

Drożki: Poetyckie wspomnienia

 

W ostatnich dniach Szkołę Podstawową w Drożkach odwiedzili nietypowi goście.

W Szkole Podstawowej w Drożkach goszczono wyjątkowo sentymentalnie związane z nią osoby - placówkę odwiedziły wnuczka i prawnuczka wieloletniego dyrektora Jana Strzyżewskiego, który stał się ikoną tego miejsca. Był on pierwszym dyrektorem otwartej po II wojnie światowej szkoły w Drożkach i pracował w niej nieprzerwanie do 1973 r. Wraz z paniami przybył ich krewny, Stefan Skąpski. Po przywitaniu zgromadzonych przez dyrektor Grażynę Adamską goście podzielili się swoimi wspomnieniami, dotyczącymi J. Strzyżewskiego, szkoły w Drożkach oraz okolic, ze społecznością szkolną oraz zaproszonymi na to spotkanie: wójtem gminy Adamem Staszczykiem, przewodniczącą Rady Gminy Aleksandrą Olejnik, sekretarz Katarzyną Kucharską i emerytowanymi nauczycielami.
Bardzo ciekawa okazała się przygotowana przez Ewę Strzyżewską prezentacja starych fotografii, pochodzących z bogatego zbioru rodziny. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, jak dawniej wyglądały te tereny i ile zmian nastąpiło wraz z upływem czasu.

~ Izabela Usarek

Więcej w nr 16 (1322) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!