Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Alfa, Leonii, Tytusa 20 Kwietnia 2024, 06:44
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
3 Lipca, 2019

Drożki: Naukowa Szkoła Roku 2019

Z grona prawie 1300 szkół (20.000 uczniów) w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Być jak Ignacy”, organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, w ścisłym finale znalazła się Szkoła Podstawowa w Drożkach, zajmując pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim. Tegoroczna – III edycja programu odbyła się pod hasłem „Zostań bohaterem nauki”.

Ogólnopolski program edukacyjny „Być jak Ignacy” organizowany jest przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tegoroczna III edycja programu odbyła się pod hasłem „Zostań bohaterem nauki”. Jury po zakończeniu programu wyłoniło po jednym laureacie z każdego województwa. Z grona prawie 1300 szkół (20.000 uczniów), startujących z całej Polski w konkursie, w ścisłym finale, zajmując pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim, znalazła się Szkoła Podstawowa w Drożkach. Koło naukowe z Drożek „Młodzi odkrywcy” reprezentowane przez uczniów klasy drugiej w składzie: Paulina Butzek, Emilia Gawrońska, Kaja Głąbowska, Oliwia Jarosińska, Nikola Jendras, Zbigniew Tabaczuk oraz opiekuna Koła Adriannę Miś, 12 czerwca br. udało się do Warszawy, do głównej siedziby Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), na uroczystą galę i odbiór nagrody.
Praca nad wynalazczością
Zacznijmy jednak od początku…Koło naukowe „Młodych odkrywców” ostatnie miesiące spędziło w towarzystwie ludzi nietuzinkowych i wybitnych. Pasja, ciekawość, ekspresja i zachwyt to słowa, które same cisną się na usta. Daliśmy się wciągnąć w świat, który na początku wydawał się być niedostępny i trudny do zrozumienia. Z czasem jednak zgłębialiśmy jego tajemnice realizując założenia projektu „Być jak Ignacy”. Podczas pierwszych spotkań dowiedzieliśmy się, kim był Jan Szczepanik, kto to jest wynalazca i podjęliśmy wstępne próby wynalezienia czegokolwiek… Najtrudniej jest oczywiście wpaść na najprostsze rozwiązania, a dobre pomysły pojawiają się w najmniej spodziewanych chwilach.
Kazimierz Funk – odkrywca witamin
Kolejne zajęcia pokazały, iż dzieci mają dużą wiedzę na temat tego, co należy jeść, a czego powinniśmy unikać w naszej codziennej diecie. Potrafią wskazać produkty „bogate”w witaminy i przestrzegać zasad zdrowego odżywania. Ogromną przyjemność sprawiła członkom koła naukowego zabawa w memory witaminowe i odgadywanie zagadek o owocach i warzywach.

~ Oprac. Grażyna Gatner

Więcej w nr 27 (1333) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!