Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 02:51
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
2 Stycznia, 2019

Drożki: Magiczny czas przy wigilijnym stole

Gminne spotkanie wigilijne w Domu Ludowym w Drożkach.

19 grudnia 2018 r. w Domu Ludowym w Drożkach odbyło się gminne spotkanie wigilijne. Uroczystość zorganizowana została z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Drożkach, przy pomocy dotacji z Gminy Rychtal na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz, lokalnych ochotniczych straży pożarnych i najbardziej aktywnych działaczy oraz reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Rychtal.
Przywitania zebranych gości dokonała przewodnicząca KGW w Drożkach Ewa Syguła. Wigilię uświetnił artystyczny występ jasełkowy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Drożkach. Po występie głos zabrali oraz życzenia złożyli wójt gminy Rychtal Adam Staszczyk oraz starosta kępiński Robert Kieruzal, podkreślając, jak ważnym świętem w polskiej, katolickiej tradycji jest wigilia. Zebrani goście ugoszczeni zostali uroczystym posiłkiem przygotowanym przez miejscowe KGW. Nie zabrakło też wzajemnego łamania się opłatkiem.
Chociaż na dworze było zimno, to w sercach mieszkańców zapłonął ciepły płomień wzajemnej życzliwości i serdeczności...

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!