Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eweliny, Jana, Pawła 26 Maja 2020, 09:29
Dziś 11°C
Jutro 17°C
Kultura i oświata
11 Lutego, 2019

Drożki: Ferie pełne wrażeń

Zimowe zabawy w Szkole Podstawowej w Drożkach.

Za nami ferie, podczas których wiele się działo w Szkole Podstawowej w Drożkach.
W poniedziałki, 14 i 21 stycznia br., odbyły się warsztaty wokalne, które poprowadziła Marlena Opac. Z kolei w piątek, 18 stycznia br., uczniowie szkoły w Drożkach wraz z nauczycielami i rodzicami udali się na wycieczkę do Kępna. Pierwsze kroki zaniosły uczestników wycieczki do Kina „Sokolnia” na film pt. „Królowa Śniegu”. Następnym punktem wyjazdu był basen „Qarium”, gdzie każdy mógł wyszaleć się na całego.
Niektórzy z uczniów wyjechali w góry, aby doskonalić tam umiejętność jazdy na nartach. Pozdrowienia słali z Karpacza, Zieleńca, Jakuszyc czy z zimowej stolicy Polski – Zakopanego, gdzie kibicowali polskim skoczkom. Ci, którzy pozostali na miejscu, także korzystali z uroków zimy i tym samym świetnie bawili się na lodowisku w Kępnie, podczas wyjazdu 22 stycznia br.
Zajęcia kółka przyrodniczego, które odbyły się 23 stycznia br., miały charakter naukowy. Uczniowie poprzez doświadczenia dowiedzieli się, w jaki sposób rozdzielać mieszaniny, jak w słoiku z wodą zrobić chemiczne jojo czy topniejący olej. Poznali właściwości magicznej wody i eksperyment ze znikającymi kolorami. Doświadczenie z tęczą na talerzu i magiczną butelką wywołało wielkie poruszenie. Trochę problemów sprawiła próba z tańczącym papierkiem, ale może kolejnym razem wypadnie ona lepiej – przecież nie każde doświadczenie zawsze musi się udać. Nie raz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego nie wyszło?” i tym sposobem również wiele się nauczyć. W atmosferze zabawy uczniowie dochodzili do prawidłowych wniosków, co dowodziło, że w ciekawy i prosty sposób można połączyć naukę z zabawą. Każda przeprowadzona próba badawcza niesie ze sobą ładunek pozytywnych emocji, co w rezultacie wspiera proces uczenia się. Najlepiej bowiem zapamiętujemy to, co nam się miło kojarzy.

~ Aleksandra Olejnik

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!