Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 10:14
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kępno
24 Marca, 2022

Domanin: Wspólnie dla Ukrainy

Akcja charytatywna w Domu Strażaka w Domaninie.

20 marca br. w Domu Strażaka w Domaninie odbyła się akcja charytatywna „Wspólnie dla Ukrainy”. Na wydarzenie zaprosili Ochotnicza Straż Pożarna w Domaninie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Domaninie.
Dla przybyłych organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Mieszkańcy mogli nabyć pyszne ciasta i rogale, upieczone przez mieszkańców sołectwa i okolic, oraz wiosenne palemki, wykonane przez panie z Ukrainy, przebywające przy mikorzyńskiej parafii. Fani pożarnictwa mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy, korzystając z przejażdżki unikatowym, 27-letnim samochodem strażackim marki Żuk. W organizacji wydarzenia pomogli strażacy z OSP Olszowa, którzy przybliżyli zgromadzonym, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu – opowiedzieli m.in. o resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obsłudze defibrylatora AED, a także pomocy w przypadku zadławienia, oparzenia czy upadku z wysokości. Pokaz wzbogacili prezentacją multimedialną. Wśród strażackich atrakcji znalazł się również pokaz sprzętu i umundurowania strażackiego – zarówno tego, używanego współcześnie, jak też historycznych pamiątek. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci – malowanie twarzy i zaplatanie kolorowych warkoczyków cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

~ KR

Więcej w nr 12 (1471) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!