Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:22
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Kępno
28 Lipca, 2021

Domanin: Nowe perony w Kępińskiem

Nowe perony ułatwiają podróże pociągiem w kierunku Poznania i Kluczborka. Mieszkańcy zyskali lepszy dostęp do kolei. Są wiaty, ławki i jasne oświetlenie. Korzystna zmiana to efekt realizacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogólnopolskiego projektu współfinansowanego z POIiŚ za około 100 mln zł.

Korzystne zmiany dla podróżnych są efektem realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV – infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 – 2013”. Już 8 z 22 peronów jest dostępniejszych (Domanin, Solec Wielkopolski, Zieleń, Książki, po dwa perony w Suchatówce i Turznie). Projekt umożliwia przebudowę 22 peronów w 15 miejscowościach. Ogólnopolskie działania warte są około 100 mln zł przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

~ m

Więcej w nr 29 (1438) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!