Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2021, 05:34
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Bralin
7 Października, 2020

Bralin: Wicemarszałek z gospodarską wizytą w gminie Bralin

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski odwiedził gminę Bralin.

2 października br. do gminy Bralin na zaproszenie wójta Piotra Hołosia zawitał wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Wizyta była ściśle uzgodniona, a na czas jej trwania zaplanowano wiele wydarzeń.
Głównym celem spotkania było uroczyste otwarcie budynku „Starej Pastorówki”, który dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 371.000 zł został w pełni odrestaurowany. W ramach tego zadania została wykonana elewacja zewnętrzna budynku wraz z odtworzeniem całej ornamentyki, która znajdowała się na budynku przed wieloma latami. Usunięto ganek z przedniej części budynku oraz wybudowano dotąd nieistniejący podjazd dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu przystosowano obiekt do dzisiejszych potrzeb. Wartość całego zadania to 557.190 zł.

~ KW

Więcej w nr 41 (1398) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!