Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Henryka, Igi, Włodzimierza 15 Lipca 2019, 22:35
Dziś 19°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
21 Marca, 2019

Bralin: Uczyli się, jak ratować ludzkie życie

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy.

Okazuje się, że w przypadku zatrzymania akcji serca w Polsce jedynie około 4% osób wraca w pełni do zdrowia. To ludzie, którym przypadkowi świadkowie udzielili pierwszej pomocy. W krajach zachodnioeuropejskich ten odsetek sięga nawet 40%, dlatego tak ważna jest potrzeba posiadania wiedzy i umiejętności, które staną się nieodzowne w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia. Właśnie tę wiedzę i umiejętności utrwalali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie, którzy wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Zorganizowano je 11 marca br. w budynku dawnego gimnazjum. Szczególnie cenne okazały się ćwiczenia praktyczne na fantomach oraz z użyciem urządzenia AED.

~ Jacek Kuropka

Więcej w nr 12 (1318) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!