Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2021, 04:56
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Policja i straż pożarna
16 Października, 2019

Bralin: Tragiczny wypadek w Bralinie. Nie żyje 27-letni motocyklista

Wypadek z udziałem motocyklisty na drodze wojewódzkiej nr 482 („stara ósemka”) w miejscowości Bralin.

W sobotę, 12 października br., o godzinie 19.03, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty na drodze wojewódzkiej nr 482 („stara ósemka”) w miejscowości Bralin. Na łuku drogi, z nieustalonych dotąd przyczyn, kierujący motocyklem wypadł z drogi, wjeżdżając do przydrożnego rowu.
Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie i OSP Bralin, a także funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. - Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że motocykl wypadł z łuku drogi i uderzył w przepust w przydrożnym rowie. U kierowcy jednośladu stwierdzono brak czynności życiowych. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej kierowcy jednośladu, następnie został on przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który kontynuował czynności ratunkowe. Pomimo prowadzonej akcji ratunkowej, lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon poszkodowanego – relacjonuje oficer prasowy KP PSP Kępno kpt. Paweł Michalski. - Jak się okazało, motocyklista to 27-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Siła uderzenia w murowane wypełnienie rowu była tak duża, że motocykl zatrzymał się dopiero kilkanaście metrów dalej – dodaje oficer prasowy KPP Kępno st. post. Rafał Stramowski.

~ KR, fot. KPP Kępno

Więcej w nr 42 (1348) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!