Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anieli, Juliana, Przemysława 27 Stycznia 2021, 10:30
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Bralin
9 Kwietnia, 2019

Bralin: Radni przekazali dotacje dla Powiatu

Sesja Rady Gminy Bralin.

27 marca br. odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Bralin. Porządek obrad przewidywał podjęcie uchwał w sprawie m.in. budżetu na 2019 rok, regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Bralin, szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Bralin, a także przekształcenia Przedszkola „Kwiaty Polskie” w Bralinie i utworzenia gminnej jednostki budżetowej – żłobka gminnego w Bralinie oraz nadania mu statutu. Wszystkie podjęte podczas sesji uchwały zostały uchwalone.
Radni podjęli też uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla Powiatu Kępińskiego w formie dotacji celowej w wysokości 10.000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie realizacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Powiatu Kępińskiego na lata 2012-2032”.
.
~ Oprac. KR

Więcej w nr 14 (1320) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!