Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:38
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
23 Lutego, 2018

Bralin: Poznają gminę i rozwiną pasje

Przygotowania do programu pn. „Wędrujemy, czyli nasze stopy”.

Biblioteka Publiczna w Bralinie rozpoczęła realizację projektu pn. „Wędrujemy, czyli nasze stopy”. Projekt realizowany jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji „Wolność”, administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Partnerem przedsięwzięcia jest Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK Bralin, zrzeszające członków, których połączyła wspólna pasja poznawania świata, radość z aktywności fizycznej, kontakt z przyrodą i wreszcie – potrzeba wspólnego działania.
Pierwsze organizacyjne spotkanie odbyło się 2 lutego br. w bralińskiej bibliotece i miało na celu szersze rozpropagowanie projektu wśród młodzieży. Uczestnicy spotkania wspólnie opracowali strategię, która pozwoli zwerbować jak największą grupę odbiorców. Spośród najbardziej zainteresowanych kandydatów wyłoni się 15-osobowy skład, który w okresie od lutego do końca sierpnia br. zaangażuje się w realizację projektu. Dzięki niemu młodzi ludzie poznają historię i tradycje gminy Bralin, a przy okazji rozwijać będą swoje pasje i umiejętności oraz kreatywnie spędzą wolny czas z rówieśnikami.
Projekt ma swojego koordynatora, który wziął udział w szkoleniach, aby jak najlepiej przygotować się do swojej roli i zadbać o bezpieczeństwo w projekcie, a także by młodzi ludzie działali zgodne z misją programu. W rolę koordynatora projektu pn. „Wędrujemy, czyli nasze stopy” wcieliła się Małgorzata Domagała – opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK Bralin.
Podczas spotkania koordynator poinformowała młodych słuchaczy o założeniach programu „Równać Szanse”, w ramach którego realizowany jest projekt. Następnie zapoznała młodzież z celem projektu i jego efektami. Powiedziała także, że po to budujemy grupę projektową, aby sobie wzajemnie pomagać, wspólnie rozwiązywać problemy, wymieniać się doświadczeniami. Uczestnicy spotkania wykazywali zarówno ciekawość, jak i chęć podjęcia wyzwania. Z drugiej jednak strony wyrażali obawy, czy poradzą sobie z nowymi zadaniami.

~ Ewa Jędrysiak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!