Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 16:43
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Historia
16 Listopada, 2018

Bralin: Patriotyzm bywa trudny, lecz to nie znaczy, że musi być nudny!

W Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie obchodzono Święto Niepodległości.

Ministerstwo Edukacji Narodowej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uznało w tym roku za priorytet krzewienie patriotyzmu. Najlepszym momentem na rozpoczęcie nauki postaw obywatelskich było Narodowe Święto Niepodległości.
9 listopada br. w Przedszkolu „Kwiaty Polskie” w Bralinie obchodzono Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Wcześniej, na zajęciach, dzieci wykonały kotyliony w barwach ojczystych, poznały tradycje oraz symbole narodowe. Przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane w stroje, w których dominowały biało-czerwone barwy. O godzinie 11.11 najmłodsi dumnie odśpiewali hymn Polski, recytowano też wiersze patriotyczne. Nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”.
Narodowe Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w bralińskim przedszkolu i na pewno zapadnie ono na długo w pamięć małych Polaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

~ M. Gudra

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!