Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 18:22
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Bralin
28 Stycznia, 2021

Bralin: Kościół na Pólku w mediach ogólnopolskich

Kościół na Pólku pod Bralinem zaprezentowany w TVP 3 w programie „Szlakiem drewnianych kościołów”.

Kościół na Pólku pod Bralinem zaprezentowany został w TVP 3 w programie „Szlakiem drewnianych kościołów”. Jest to cykl audycji, w których przedstawiane są drewniane świątynie z całego obszaru Wielkopolski. Sanktuarium na Pólku nie mogło zostać niezauważone. Mimo upływu lat Pólko cały czas zachowuje niepowtarzalny charakter kościoła pielgrzymkowo-odpustowego. Jest prawdziwą perłą architektury drewnianej w Polsce, chlubą Ziemi Bralińskiej, władz samorządowych, a przede wszystkim parafian i mieszkańców gminy Bralin.
Ukazany w audycji telewizyjnej obraz kościoła został opatrzony komentarzem ks. kanonika Romana Krzyżaniaka, proboszcza parafii pw. św. Anny w Bralinie. O historii Pólka opowiadali również wójt Piotr Hołoś oraz Jacek Kuropka – regionalista, nauczyciel języka polskiego w miejscowej szkole podstawowej.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 4 (1413) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!