Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 21:37
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Kultura i oświata
31 Marca, 2022

Bralin: Kolorowy pierwszy dzień wiosny

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie witali wiosnę.

Pierwszy dzień wiosny, przypadający 21 marca, jest dniem szczególnym. To symboliczne zakończenie zimy i powitanie wiosny. Tego dnia, od zarania dziejów, ludzie urządzali święta ku czci nadchodzącej wiosny, która symbolizowała życie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie przemaszerowali tego dnia ulicami Bralina, by uroczyście powitać wiosnę. Pogoda była znakomita – było słonecznie i ciepło, a oznaki wiosny spotkać można było na każdym kroku. Kolorowy i głośny pochód z marzanną na czele zawędrował na plac za Świetlicą Środowiskowo-Profilaktyczną „Tęcza” w Bralinie, aby tam zaprezentować swoje przebrania i pożegnać zimę. Rada Rodziców przygotowała słodkie upominki dla wszystkich uczniów, a dla zwycięzców konkursu na najciekawsze klasowe przebranie przewidziano pizzę lub tort.

~ Oprac. KR 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!