Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 2 Kwietnia 2020, 02:10
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Historia
5 Kwietnia, 2018

Bralin: Historia bralińskiej poczty

Promocja publikacji autorstwa Mariana Kucharzaka „Bralin, pocztowa historia” – część II.

22 marca br., w ramach obchodów 15-lecia Towarzystwa Rozwoju Gminy Bralin, w restauracji „Złoty Kłos” w Bralinie miała miejsce promocja publikacji autorstwa Mariana Kucharzaka „Bralin, pocztowa historia” – część II.
Wydana w 2013 r. pierwsza część publikacji dotyczyła pocztowej historii Bralina do 1945 r. W publikacji udokumentowano również historię herbu miejscowości oraz pieczęci stosowanych na tym terenie, jak również wydanych przesyłek pocztowych czy dokumentów związanych z działalnością pocztową.
W drugiej części publikacji przedstawione są wydawnictwa pocztowe wydane po okresie II wojny światowej przez Pocztę Polską, a także chętnie używane do korespondencji widokówki bądź koperty okolicznościowe, pamiątkowe, ukazujące zabytki i piękno gminy Bralin oraz wybitnych ludzi, którzy tam działali, wydawane przez inne organizacje i instytucje, m.in. Towarzystwo Rozwoju Gminy Bralin. W opracowaniu wykorzystano: zdjęcia, widokówki, kartki pocztowe i koperty ze zbiorów prywatnych autora. Wielka szkoda, że zabrakło tych, które wyszły z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Bralińskiej.
Z okazji promocji publikacji wydana została również pocztowa koperta okolicznościowa.
Książka do nabycia w oddziale Banku Spółdzielczego w Bralinie.

~ Oprac. KR

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!