Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:19
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Bralin
17 Stycznia, 2018

Bralin: Dar ludzi wielkiego serca dla czworonożnych przyjaciół

Druhowie z OSP Bralin oraz mieszkańcy wykazali się dużym zaangażowaniem i wielkim sercem, zbierając produkty dla psów z przytuliska w Krzyżownikach.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bralinie znów pokazali, że w rękach strażaków spoczywa los nie tylko ludzi, ale również zwierząt – i nie chodzi tu wcale o akcje ratownicze, a o kolejną zbiórkę rzeczy dla psów z przytuliska w Krzyżownikach.
Dzięki inicjatywie OSP Bralin i pomocy poseł na Sejm RP Bożeny Henczycy, Ośrodkowi Szkolenia Psów „Spartakus K-9” i serwisowi „Kępno 998” odbyła się charytatywna, świąteczna zbiórka żywności oraz innych potrzebnych produktów, które przyjmowane były od 8 do 22 grudnia 2017., a następnie zostały przekazane do przytuliska w Krzyżownikach. - Akcja zorganizowana została kolejny raz, aby pomóc, aby okazać dobre serce samotnym psom, które potrzebują miłości i troski i dać im coś od siebie. Nagłośniliśmy akcję w mediach, rozwiesiliśmy plakaty, aby dotrzeć do jak największej grupy ludzi. Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – wyjaśnił druh Krystian Wełdziński z OSP Bralin.
Strażacy podnieśli poprzeczkę i jako cel tegorocznej zbiórki postawili sobie pobicie ubiegłorocznego wyniku i zebranie ponad 230 kg karmy. Ludzie nie zawiedli. Zebrało się tak wielu ofiarodawców, że rekord ten został niemal podwojony – w sumie zebrano ponad 530 kg karmy suchej i 60 puszek z karmą mokrą. Zgromadzono także mnóstwo przedmiotów, które bez wątpienia przydadzą się psom z przytuliska: 8 koców, 9 poduszek, 26 ręczników, 25 pościeli, dywan, posłanie oraz wiele innych. - Chętnych do pomocy, którzy przywozili do nas rzeczy na zbiórkę, nie brakowało. Były to osoby nie tylko z Bralina, ale właściwie z całego powiatu kępińskiego, a nawet spoza niego – relacjonuje K. Wełdziński i Kamil Przewdzięk.

~ KR

Cały artykuł dostępny będzie w nr 3 (1258) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!