Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:32
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
13 Lutego, 2018

Bralin: Chcę być kimś – czyli jak osiągnąć cele

Spotkanie uczniów z Michałem Zawadką w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej i w Szkole Podstawowej w Bralinie.

Z myślą o uczniach bralińskich szkół, Biblioteka Publiczna w Bralinie zaprosiła na spotkanie Michała Zawadkę – autora książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oba spotkania – w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej oraz w Szkole Podstawowej w Bralinie – cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.
Autor przeprowadził dwa warsztaty, które miały na celu przybliżenie młodzieży, jak radzić sobie z presją grupy, wybierać własną drogę do osiągnięcia celu oraz cierpliwie i wytrwale dążyć do spełnienia marzeń. Uświadomiły również wszystkim uczestnikom, jak wiele w naszym życiu może zmienić zmiana podejścia od „oceniania” do „doceniania”. Prelegent niestandardowym podejściem do tematu zjednał sobie wszystkich zgromadzonych. Intrygował, wzruszał i prowokował do dyskusji, poruszając problemy trudne, ale wyjątkowo bliskie współczesnej młodzieży. Młodzi słuchacze kilkakrotnie odpowiadali na pytanie: „Kto jest najważniejszy w moim życiu?” – rodzina? Przyjaciele? Otóż nie! Czy rodzina przeżyje moje życie za mnie? Czy przyjaciele dokonają wyboru ścieżki życiowej za mnie? M. Zawadka poprosił o zrobienie jednej pompki za niego (czego nie można zrobić) i w ten prosty sposób uświadomił młodzieży, że: „w moim życiu najważniejszą osobą jestem JA”. Pokazał, że wszystko to, co osiągnęliśmy, zależy tylko od nas samych. To my sami pracujemy na nasz sukces, o czym często zapominamy. Każdy z nas jest przecież wyjątkowy. I nawet „w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”, można osiągać cele i odnosić sukcesy. Trzeba tylko zaangażowania, pracy i odpowiedzialności.
M. Zawadka sam jest najlepszym dowodem na to, że chcieć, to móc. Jest autorem książek, założycielem wydawnictwa „Mind&Dream”, członkiem „Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców” oraz „Toastmasters International”, Mistrzem Polski Przemówień Publicznych i absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz polonistyki na kierunku „Słowo na ekranie, w mowie i na piśmie”. Jest także aktorem, konferansjerem, lektorem oraz copywriterem. Od 1999 r., przez 14 lat, związany jest zawodowo ze sceną teatralną. Występował m.in. w Teatrach: Narodowym, Wielkim, Polonia, Studio Buffo, Muzycznym Roma, Na Woli, Nowym, w Operze na Zamku w Szczecinie czy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zagrał ponad 1.400 przedstawień na różnych kontynentach (dodajmy, że nie ukończył żadnej szkoły aktorskiej). Zawodowo jest artystą estradowym, telewizyjnym i kaskaderem filmowym. Ponad dziesięć lat trenował sztuki walki.

~ Ewa Jędrysiak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!