Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:16
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Sport
25 Stycznia, 2018

Bralin: Bralińskie szkoły w projekcie „SKS 2018”

Szkoła Podstawowa w Bralinie i Zespół Szkół w Nowej Wsi Książęcej zostały zgłoszone do projektu „SKS 2018”.

Gmina Bralin zgłosiła dwie placówki oświatowe – Szkoła Podstawowa w Bralinie i Zespół Szkół w Nowej Wsi Książęcej – do Szkolnego Związku Sportowego w Poznaniu, który realizuje projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki. W przypadku Szkoły Podstawowej w Bralinie do projektu zostało zgłoszonych 68 uczniów w czterech grupach, natomiast w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej – 40 uczniów w dwóch grupach. Zajęcia będą odbywały się poza lekcjami. Poprowadzą je nauczyciele wychowania fizycznego.
Podstawowym celem tego programu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów. Projekt przewiduje zajęcia dwa razy w tygodniu po 60 minut. Program zakończy się 15 grudnia br. Obecnie oczekuje się na decyzję z Wielkopolskiego SKS, dotyczącą rozpoczęcia programu. Gmina Bralin ponosi koszty związane z uruchomieniem projektu.

~ G. Banaszak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!