Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 15:05
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Kultura i oświata
23 Maja, 2019

Bralin: Bajkowe spotkanie z Edytą i Robertem Zarębskimi

Spotkanie literacko-muzyczne pt. „Śpiewająca biblioteka”.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie, 17 maja br. odbyło się spotkanie literacko-muzyczne pt. „Śpiewająca biblioteka”. Wydarzenie przeprowadzili: bajkopisarka, ilustratorka książek Edyta Zarębska oraz jej mąż Robert Zarębski – muzyk i kompozytor. Spotkanie odbyło się w Świetlicy Środowiskowo-Profilaktycznej „Tęcza” w Bralinie, a jej słuchaczami byli uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Bralinie, którzy wspólnie ze swoimi opiekunami: Katarzyną Albert, Krystyną Hołoś, Joanną Mikołajczyk, Agatą Piotrowiak oraz Mirosławą Zauchą zawitały na pełne wrażeń spotkanie.
Najlepszym sposobem, aby zachęcić dzieci do czytania książek, jest stworzenie im możliwości bezpośredniego spotkania z twórcą, który w pasjonujący sposób opowie o swojej twórczości. E. Zarębska jest autorką bajek: „Moje ulubione dobranocki”, „Mój pamiętnik”, „Zosia i fiołkowy kapelusz” czy „Antek i stara jabłonka”. Jest również autorką serii „Klub Kociaków Słodziaków” oraz współautorką „365 bajek na dobranoc”.
Autorka, ubrana w piękną, niebieską suknię, opowiedziała uczniom o początkach swojej twórczości, przygodach ze swojego dzieciństwa oraz swoim największym w dzieciństwie marzeniu – byciu „pisaczką”. Pani Edyta bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które brały aktywny udział i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Ochoczo włączyły się w snucie opowieści, zakończonych przez autorkę recytacją wierszyka o myszkach, które zjadły jej wiersze. Bajkopisarka wykorzystała również swoje zdolności ilustratorskie. Tworzyła rysunki kreska po kresce, a rozbawione dzieci starały się odgadnąć powstające na kartce postacie, wykorzystując przy tym swoją niesamowitą wyobraźnię. W efekcie końcowym wyłonił się zarys ośmiornicy, która pięknie pokolorowana przez autorkę uśmiechała się do dzieci.

~ KW

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!