Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Diany, Małgorzaty 10 Czerwca 2023, 10:20
Dziś 19°C
Jutro 21°C
Kultura i oświata
7 Stycznia, 2021

Bralin: ARTwarium warsztatowo w dobie pandemii

Stowarzyszenie ARTwarium w mijającym sezonie warsztatowym zaoferowało dzieciom i młodzieży artystyczne zajęcia dostosowane do nowej rzeczywistości związanej z trwającą pandemią koronawirusa. Projekt był realizowany dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Bralin.

Formę warsztatów dostosowano do potrzeb i możliwości młodych uczestników. Panele odbywały się stacjonarnie, bezpośrednio na obiekcie Świetlicy Środowiskowo-Profilaktycznej „Tęcza” w Bralinie, jak i w wersji wirtualnej – on-line. Z tej ostatniej opcji, jak się później okazało, skorzystała duża grupa uczestników projektu.
Projekt „ARTlokal – artystyczna kuźnia” składał się z dwóch głównych części. Pierwszy element to realizacja serii nagrywanych koncertów akustycznych, kreowanych przez młodych dla młodych, a drugi – otwarcie katedry muzycznej, w ramach której, w atrakcyjnej, innej niż dotychczas funkcjonującej, bezpiecznej formule, mają miejsce warsztaty z grupą młodych osób, chcących grać również w przyszłości w zespołach muzycznych. Odbyły się serie zajęć nauki gry na różnych instrumentach, jak np. gitara, perkusja, instrumenty klawiszowe, a także warsztaty wokalne.

~ Dawid Kosakiewicz

Więcej w nr 1 (1410) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!