Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 14:11
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Baranów
25 Listopada, 2020

Baranów: Świetna zabawa z lekką dozą adrenaliny

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Gminy Baranów już po raz drugi w swej historii zorganizowało zajęcia na strzelnicy. Przypomnijmy, że SKAGB w 2018 r. zrealizowało projekt „Wystrzałowe kobiety”. Tym razem zadanie „SPORTowcy” zakładało przeprowadzenie zajęć z krav magi. Jednak z uwagi na niewielkie zainteresowanie mieszkańców gminy, zastąpiono je warsztatami strzeleckimi. Projekt został sfinansowany ze środków budżetu Gminy Baranów.

Na strzelnicy w Osieku spotkała się grupa 20 osób – kobiet i mężczyzn. Każda z nich zapoznała się z różnymi rodzajami broni (broń długa AK-47, strzelba i broń krótka CZK) oraz spróbowała swoich sił w tych niecodziennych ćwiczeniach. Skąd pomysł na takie zajęcia? - Wbrew pozorom nie szukaliśmy pasjonatów militariów i survivalu ani fanatycznych miłośników broni. Na strzelnicę zaprosiliśmy każdego, kto chciał zwiększyć pewność siebie. Po prostu każdą osobę, która chciała nauczyć się posługiwać bronią – wyjaśnia prezes SKAGB, Natalia Giel.

~ iwo

Więcej w nr 48 (1405) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!