Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 09:34
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Baranów
16 Sierpnia, 2019

Baranów: Pożegnanie z kocimi łbami? Niekoniecznie

Baranowska ul. Kościelna po generalnym remoncie. 8 sierpnia br. nastąpił techniczny odbiór inwestycji.

Długie dzieje Baranowa skrywają niejedną tajemnicę. Ciekawe np. kiedy zbudowano ul. Kościelną? Baranowska Parafia Świętego Andrzeja Apostoła i Świętego Wawrzyńca na pewno liczy 619 lat. Parafia owa, należąca do dekanatu Kępno i diecezji kaliskiej, została utworzona w 1400 r. A mieści się właśnie przy ul. Kościelnej, o której wspomina w swojej „Kronice dekanalnej baranowskiej” ks. Paweł Fabisz – XIX-wieczny badacz dziejów tej miejscowości. Kocie łby z pewnością ani wówczas, ani tym bardziej dziś, nie były przyjaciółmi parafianek zmierzających na niedzielną mszę. Zlecony przez Urząd Gminy remont tej ulicy uwzględnił jednak historyczny aspekt tego miejsca. Przez środek asfaltowej ulicy oraz na obrzeżach betonowych chodników snują się wąskie nitki utkane z zabytkowych okrąglaków.
Przypomnijmy, że umowę na wykonanie tej inwestycji podpisano 12 marca br. Prace objęły roboty rozbiórkowe istniejącej jezdni i chodników wraz z odzyskiem kamienia polnego do ponownego wbudowania, budowę odcinka kanalizacji deszczowej o długości 113,5 m wraz z budową studni rewizyjnych oraz studzienek ściekowych wraz z przykanalikami. Sama droga zmieniła nawierzchnię na asfaltową ze ściekiem pośrodku jezdni z kamienia polnego. Zamontowane zostały również nowe płyty chodnikowe oraz zmodernizowano wejście do budynku poczty.
Wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA. Wartość całego zadania to 561.632,65 zł.

~ ems

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!