Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Liwiusza, Tekli 23 Września 2019, 11:21
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Historia
28 Listopada, 2018

Baranów: Ocalić od zapomnienia

Urząd Gminy w Baranowie i Stowarzyszenie Seniorów Gminy Baranów wydali publikację pn. „Gloria Victoribus. Ocalić od zapomnienia powstanie wielkopolskie”.

Rok obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dobiega końca. W gminie Baranów odbyły się liczne uroczystości podkreślające ten okrągły jubileusz. Niedawno świętowaliśmy najważniejszy z nich – 11 listopada. W tym czasie wykonano również, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Seniorów Gminy Baranów, publikację pn. „Gloria Victoribus. Ocalić od zapomnienia powstanie wielkopolskie”, która przybliża czytelnikom historię samego powstania, jak i jego uczestników: dowódców oraz walczących z naszego regionu. Mieszkańcy będą mieli możliwość otrzymania książki już 13 grudnia br. w „Baranowskiej Chacie”, kiedy to odbędzie się „Wieczór poetycko-muzyczny”, który zakończy obchody jednej z najważniejszych rocznic w historii Polski.

~ UG Baranów

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!