Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Małgorzaty, Marty, Nikifora 23 Lutego 2020, 02:59
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
24 Kwietnia, 2019

Baranów: Nie boję się pomagać

8 kwietnia br. druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie uruchomili projekt.

Adresatami tego projektu są uczniowie miejscowej szkoły. - Na dzieciaki codziennie czyha sto zagrożeń. Na drodze, w szkole, na placu zabaw, na boisku. Postanowiliśmy więc nauczyć dzieci, jak należy reagować w takich trudnych sytuacjach – wyjaśnia sekretarz OSP Baranów Sylwia Szmaja. - Część uczniów tej szkoły już ma za sobą jakąś wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy, gdyż ćwiczy w naszej straży. Również ten kurs pomocy przedmedycznej nie jest pierwszym takim projektem skierowanym do nich – tłumaczy prezes OSP Baranów Arkadiusz Krawczyk.
W poniedziałek odbyły się zajęcia rozpoczynające projekt. Wzięli w nich udział uczniowie najstarszych, V i VI klas Szkoły Podstawowej w Baranowie. W kolejne dni tygodnia do projektu przystąpią młodsze dzieci. Projekt pilotuje OSP Baranów. Grant na ten cel pochodzi z Gminnego Konkursu Ofert. Ćwiczenia praktyczne prowadził dyplomowany ratownik medyczny Miron Leśniarek. Pomocą służyli druhowie OSP Baranów.

~ syl

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!