Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Amelii, Dobromira, Leonarda 31 Marca 2020, 03:46
Dziś 5°C
Jutro 4°C
Baranów
16 Listopada, 2017

Baranów: Baranowscy radni podjęli kolejne decyzje

XLIX sesja Rady Gminy Baranów.

25 października br. odbyła się XLIX sesja Rady Gminy Baranów. Radni – choć nie zawsze jednogłośnie – przyjęli wszystkie przygotowane pod głosowanie projekty uchwał.
Podczas sesji radni zadecydowali m.in. o zmianach budżetu na 2017 r., uchwaleniu „Programu współpracy gminy Baranów z organizacjami pozarządowymi na rok 2018” czy wyrażeniu zgody na zbycie z zasobów mienia komunalnego gminy Baranów nieruchomości gruntowych, położonych w Żurawińcu. Podjęto również kolejne decyzje w sprawie reformy oświatowej i stwierdzono przekształcenia dotychczasowych sześcioletnich szkół podstawowych w Baranowie, Donaborowie, Grębaninie, Łęce Mroczeńskiej i Słupi pod Kępnem w szkoły ośmioletnie.
Radni przegłosowali również uchwały w sprawie przystąpienia do zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Baranowie, Donaborowie, Grębaninie, Mroczeniu, Jankowach i Słupi pod Kępnem. Określono też zasady oddawania w dzierżawę lub najem gminnych nieruchomości gruntowych oraz obciążania ograniczonymi prawami rzeczowymi. Rajcy upoważnili tym samym wójta gminy do dokonywania samodzielnie, bez uzyskiwania zgody Rady Gminy, odpowiednich czynności. – Na podstawie tej uchwały wójt będzie mógł dokonywać tych czynności bez uprzedniej zgody Rady na każdą jedną, jednostkową czynność. Nadal pozostaje w kompetencji Rady zbycie i nabywanie nieruchomości przez Gminę. To nadal nie jest objęte tematem prawa miejscowego i pozostaje w kompetencji Rady – wyjaśniła mecenas Ewa Brzozowska. Radni wyrazili więc zgodę na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawierania umów użytkowania, najmu lub dzierżawy nieruchomości na czas określony do 3 lat oraz w sytuacji, gdy po umowie zawartej na czas określony do 3 lat strony zawierają kolejne umowy, których przedmiotem jest ta sama nieruchomość w sytuacji, gdy o dzierżawę ubiega się tylko jeden podmiot. Czynsz określany jest w wyniku przetargu lub stawkami ustalonymi przez wójta z uwzględnieniem lokalizacji oraz przeznaczenia nieruchomości.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!