Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Filipa, Sylwany, Witalisa 10 Lipca 2020, 17:30
Dziś 21°C
Jutro 12°C
Trzcinica
16 Sierpnia, 2019

Wodziczna: Diecezjalny zjazd wspólnoty KWC w Wodzicznej

17 sierpnia 2019 r. w Dekanalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej (parafia Trzcinica) odbędzie się diecezjalny zjazd wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Zjazd KWC rozpocznie się o godzinie 11:00 zawiązaniem wspólnoty i przedstawieniem krótkiej historii Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej. O godzinie 12:00 odprawiona zostanie uroczysta msza św., po zakończeniu której zaplanowana została wspólna agapa (poczęstunek). O godzinie 15:00 rozpocznie się modlitwa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie około godziny 16.00.
Wydarzenie wpisuje się w jubileusz 40-lecia powołania wspólnoty KWC, która związana jest z Ruchem Światło-Życie, założonej przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Jana Pawła II skierowany do Polaków u progu pontyfikatu: - Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła. Krucjata została uroczyście ogłoszona w obecności Ojca Świętego, Jemu oddana i przez Niego pobłogosławiona podczas 1. Pielgrzymki do Polski 8 czerwca 1979 r. w Nowym Targu.
Abstynencja od alkoholu w krucjacie to osobisty dar, podjęty dobrowolnie z pobudek miłości i odpowiedzialności za dobro drugiego człowieka. Nie chodzi tu o zwalczanie alkoholu jako takiego, ale o zwalczanie zwyczaju picia alkoholu. Abstynencja jest środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest przywrócenie trzeźwości w Polsce i wychowanie dzieci i młodzieży w zdrowych obyczajach.

~ Info.: ks. proboszcz Wiesław Cieplik

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!