Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jolanty, Lotara, Wita 16 Czerwca 2024, 01:09
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kraj
7 Listopada, 2023

Wieści z Brukseli: Zwiększymy racjonalne zarządzanie wodą

Parlament Europejski analizował możliwości zwiększenia zarządzania wodą pitną.Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej z najuboższymi zasobami wody. Jedną z najważniejszych kwestii jest retencja, czyli ilość wody, która pozostaje w środowisku. W moim kraju, w Polsce, jest ona na poziomie 6,5%, podczas gdy w Hiszpanii jest to około 40%. W naszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej do lat 90-tych mieliśmy suszę co 5 lat, na początku tego stulecia co 2,5 roku, a ostatnio co roku począwszy od 2018 r. W Polsce są już obszary, gdzie wody pitnej brakuje.
Poprawę sytuacji może przynieść lepsze zarządzanie wodą, zarówno w perspektywie mikro, jak i makro. Dlatego jest tak istotna inicjatywa Federacji Pracodawców Polskich, sprawa wprowadzenia komitetu czy inicjatywy europejskie. Polska aktywnie włączy się do prac nad Blue Deal, strategią na rzecz wody, inicjatywą Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego. Polska wnosi na forum europejskie ideę tworzenia lokalnych partnerstw dostaw wody. Głównym celem tworzenia lokalnych partnerstw jest inicjowanie współpracy oraz stworzenie sieci wodociągowych.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!